×

Minik yaşam, tüm eşyalarınızı alışık olduğunuzdan daha küçük bir alana taşımanızı gerektirir, bu nedenle oldukça istifçiyseniz, minimalist yolculuğunuza başlamak için daha iyi bir zaman olamaz! 


Bu tam olarak ne anlama geliyor? En sevdiğimiz şeylerden ve alışveriş çılgınlığımızdan vazgeçmek zorunda mıyız? Hayır tabii değil. Bu, eşyalarımıza farklı bakmamız ve bizi mutlu edip etmeyeceklerine karar vermemiz gerektiği anlamına gelir. 


Minimalist Yaşam Tarzı Nedir?


Minimalizm, ortalıkta çokça dolaşan o vızıltı kelimelerden biri gibi görünüyor, ama kaç kişi minimalist bir hayatın gerçek kavramını anlıyor? Minimalizm terimi, daha fazlasına sahip olma ihtiyacından ve bu kadar çok şeye ihtiyacımız olduğu fikrinden vazgeçmek anlamına gelir. Amaç, yaşadığımız alanı azaltmak, büyük enerji faturalarına olan ihtiyacı azaltmak için çok az giyilen giysiler gibi fazla eşyalardan kurtulmaktır. 


Minimalist Bir Yaşam Tarzından Nasıl Yararlanırsınız?


Basitçe söylemek gerekirse, ÖZGÜRLÜK. Hayatınıza değer katmayan dağınıklığı bırakmanıza izin veriyorsunuz. Sadece daha mutlu ve daha az stresli hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda finansal olarak daha iyi olacak ve potansiyel olarak daha yeşil bir yaşam tarzı yaşayacaksınız. 


Nereden Başlamalıyım?


Minimalizm bir yolculuktur ve yalnız başına çıkma yolculuğunuzdur. Yapabileceğimiz şey, kendi seçimlerinizi yapabilmeniz için sizi doğru yöne yönlendirmek. Çünkü eşyalarınızın değerine siz karar verirsiniz, yani bir fotoğraf albümü, bir giysi veya bir CD koleksiyonu hayatınıza değer katıyorsa, onları saklamak isteyeceksiniz. Yapmanız gereken, hangi öğelerin değer kattığını ve hangilerinin sağlamadığını bulmaktır.  


Şimdi bizimle irtibata geçme zamanı....