×
Tiny House Ayvalık Nerede?

Ayvalık Balıkesir’de yer alan bir ilçe. Balıkesir aslında Marmara Bölgesi’ndeki bir il olsa da Ayvalık Ege Bölgesi’nde diye geçiyor.Edremit‘ten Ayvalık’a arabayla 75 kilometre ve yaklaşık 2 saat,
Çanakkale‘den Ayvalık’a arabayla 153 kilometre ve yaklaşık 2 saat 15 dakika,
İzmir‘den Ayvalık’a arabayla 150 kilometre, yeni açılan otoban ile sadece 1 saat 15 dakika,
İstanbul Beşiktaş‘tan Ayvalık’a arabayla 438 kilometre ve yaklaşık 5 saat 4 dakika.


Ayvalık’a ulaşmak için ya şahsi aracınızla gitmeniz gerekiyor ya da uçakla Balıkesir’e uçmanız. Beşiktaş’ı baz alarak İstanbul’dan Ayvalık 438 kilometre ve aşağı yukarı 5 saat sürecektir. Ayvalık içinde dolmuş, minibüs gibi birçok ulaşım aracı var ama arabanız olması sizin için rahat olacaktır.

Diğer bir seçenek İstanbul’dan Balıkesir’e (Edremit Koca Seyit Havalimanı) uçmak ve oradan otobüs ya da taksiyle Ayvalık’a ulaşmak. Eskiden havayollarının otobüsleri varmış ama şu an anladığımız kadarıyla sadece toplu taşıma araçları var. Havalimanında dışarıya çıktığınızda direk otobüsler göremeyeceksiniz ama bir 200 metre yürürseniz İzmir Yolu’na çıkıp bekleyebilirsiniz. 15-20 dakikada bir otobüs geçiyormuş ama bu konuda kesin bilgi bulamadık, bilgisi olan Evde Yoklar’ımızı yorumlara bekliyoruz!! 🙂 Otobüsle uğraşmak istemeyenler için kapıda kolayca taksi bulabilirsiniz. Birkaç kişiyseniz taksi paylaşmak avantajlı olabilir.