×
Küçük Bir Evde Yaşamaya Nasıl Başlanır!

Geçen yıl boyunca, hayatın her kesiminden küçülmek isteyen insanları dinledik, bu yüzden en büyük engeller ve aynı şekilde kendilerini tekrar eden büyük endişeler hakkında bir iki şey öğrendiğimizi söyleyebilirim. Evlerin kompakt olduğu, faturaların düşük olduğu ve yaşam tarzının iyi olduğu ohh diyeceğiniz bir fikir ve bu yöndeki projemize hoş geldiniz. AMA , nereden başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yok! 

Bu yüzden, korku içinde kaçmadan veya hayallerinizin gerçekleşebileceği konusunda çok heyecanlanmadan önce, insanların nasıl küçük yaşadıklarına ve sizin de nasıl yaşayabileceğinize dair dürüst bir genel bakış yazmak istedim!  


Küçük Ev için Planlama İzni Gerekli mi?


İlk olarak, planlama iznine ihtiyacınız olup olmadığına karar vermelisiniz. Basit anlamda; küçük evler - tekerlekli olsun ya da olmasın, büyük olasılıkla karavan yasasının veya 'geçici bina' planlama alanının altına düşecektir. Muhtemelen eviniz için planlama iznine bile ihtiyacınız olmayacak, ancak eğer varsa, planlama izni rotası sırasında olabilecek bazı olası şeylere göz atın.


Unutmayın, Minik evler, bazı konseyler için, çoğunlukla adı nedeniyle, diğerleri ise boyutları nedeniyle 'yabancı' bir yaşam formudur. Sık sık 'yani bir karavan mı?', 'küçük bir ev nedir?, ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?' hayır çünkü düzgün açıklamazsan seni anlamazlar.


Seçenek 1 - 'Küçük ev' kelimelerinden kaçının. Söylediklerinizi 'modüler ev', 'mobil ev', 'kompakt ev' gibi kelimelerle değiştirerek evinizin nasıl göründüğünü açıklamanın birkaç yolu vardır. Bu kelimeler daha tanıdıktır ve daha sık başvurunuzun onaylanmasında size yardımcı olacaktır. Ayrıca, yatağın yanlış tarafında uyanmış bir insan, belki de başvurunuzu inceleyen kişi olduğunu anlamak çok önemlidir, bu nedenle, bunu onların anlaması için mümkün olduğunca kolay ve net hale getirmek hayati önem taşır.


Seçenek 2 - Bu işe yaramazsa, asıl sorunun ne olduğunu öğrenmeniz gerekecek. Bazı durumlarda, dış kaplamanın yerel çevreye uyması veya evin belirli bir malzemeyle bitirilmesi gibi bir özellik olabilir. Durum böyle değilse, o zaman başka bir yaygın neden, bazılarının boyutu dahili olarak 3,05 m ile sınırlayan yüksekliktir. Betula, Darwen veya Avon Modular gibi seçeneklerin tümü bu boyut aralığında çalışacaktır.


Seçenek 3 - Planlama görevlisi, evinizin bir 'karavan' olarak arazi için çok yüksek olduğunu açıklarsa, onu çevreye uydurmak için potansiyel olarak kazabilirsiniz!  60 cm küçültmek için büyük olasılıkla yuvayı tekerleklerinden çıkarmanız ve bunun yerine JackPad'lerin üzerine yerleştirmeniz gerekir.